Výmena tesnenia, aby sa Vám nerosili okná

Výmena tesnenia okien a dverí

Dožívajú sa vaše okná už siedmich rokov? S veľkou pravdepodobnosťou majú takéto staršie okná už opotrebované, poškodené alebo stvrdnuté tesnenia. Po čase tesnenie stráca pružnosť, pôsobením UV žiarenia, vody a mrazu začína rozpadávať a prestáva plniť svoj účel. Ako prebieha výmena tesnenia? Demontujeme staré tesnenia, vyčistíme drážky, vložíme nové tesnenie a nakoniec urobíme kontrolu kvality. Ak si nie ste si istý či potrebujete výmenu tesnenia kontaktujte nás a zadarmo Vám skontrolujeme stav tesnenia.

Prečo je dôležitá výmena tesnenia?

Kvalitné tesnenie okien je kľúčové pre účinné udržiavanie teploty v interiéri. Staré alebo poškodené tesnenie môže spôsobovať únik tepla v zime. Opotrebované tesnenie môže môže spôsobiť problémy s vlhkosťou, plesňou a hnilobou v konštrukcii okien a v okolitých materiáloch a tvorbe hrdze na kovaní čím sa kovanie poškodzuje časom. Pravidelná údržba a výmena tesnenia môžu predĺžiť životnosť okien a dverí

Aka je cena výmeny tesnenia na oknách?

U nás zabezpečujeme profesionálnu výmenu tesnenia na oknách za konkurencieschopnú cenu, iba 4,9 EUR za meter pri plastových oknách. V prípade hliníkových okien závisí cena od značky výrobcu. Ponúkame tiež výmenu tesnenia na eurooknách za 6,5 EUR za meter. V rámci tejto ceny zaručujeme použitie kvalitného originálneho tesnenia prispôsobeného konkrétnemu typu okna, kompletné premazanie všetkých kovových častí a presné nastavenie prítlačných bodov okna. V prípade, že pre určitý typ okna nie je dostupné originálne tesnenie, sme schopní poskytnúť adekvátnu náhradu, aby vaše okná opäť účinne tesnili.

Kedy je potrebné vymeniť tesnenie na oknách?

 • Úniky vzduchu: Ak cez okná uniká vzduch, pociťuje sa ťah v miestnostiach, alebo je cítiť prúdenie studeného vzduchu v zime, môže to byť indikácia poškodeného tesnenia.
 • Znížená tepelná účinnosť: Ak sú okná chladné na dotyk, aj keď sú zatvorené, alebo ak sa zvyšujú náklady na vykurovanie bez zrejmého zlepšenia v miestnosti, môže byť príčinou poškodené alebo opotrebované tesnenie.
 • Vlhkosť alebo kondenzácia: Ak sa na vnútornej strane okien tvorí vlhkosť alebo kondenzácia alebo dokonca plesne, môže to naznačovať nutnosť výmeny tesnenia, ktoré umožňuje únik tepla a prúdenie vzduchu.

Krok 1

Zavoláte nám alebo nám napíšete

Následne Vám spravíme cenovú ponuku na servis alebo tieniacu techniku ,výmenu izolačného skla alebo opravu žalúzií aj sieti proti hmyzu. Neprekvapia Vás ďalšie poplatky, presne viete popredu cenu. Ak je najprv nutná servisná obhliadka po diagnostikovaní poruchy Vám vypočítame cenu. 

Krok 2

Naplánujeme Vám termín

Naše administratívne oddelenie Vám naplánuje temín servisnej obhliadky alebo priamo servisu. Je pre nás priorita aby ste nemuseli čakať preto plánujeme termín do 2 pracovných dní. Ak Vám termín nevyhovuje vieme Vám ho prispôsobiť.

Krok 3

Návšteva technikom

Profesionálny technik Vás navštívi a vykoná servisnú obliadku alebo priamo servis. Zároveň Vám skontroluje stav okien a poučí Vás o údržbe aby Vám okná slúžili čo najdlhšie

Často kladené otázky?

Zavolajte nám alebo nám napíšte a vypočítame Vám cenu na počkanie. Nemusíte sa báť žiadných dodatočných poplatkov. Ak je nutná najprv obhliadka cenu Vám vypočítame ihneď po obhliadke?

Všeobecne platí že servis okien a dverí by sa mal vykonávať každé 3 roky aby zostali okná v dobrom stave a nebola nutná ich výmena. Pri novostavbách sa odporúča urobiť revíziu okien po 1 roku uživania, ohľadom na sadanie stavby. Odporúčame pri náznaku zlého pohybu okien urobiť revíziu okien a tak predísť neskoršej drahšej oprave

Ano servisná obhliadka je uplne zadarmo. Technik po príchode diagnostikuje problém a navrhne možne riešenie. Následne sa vypočíta cena .

Dlžka opravy záleží podla rozsahu prác aké je potrebné urobiť aby boli okná vo výbornom stave. Pri BEZPLATNEJ A NEZÁVÄZNÉJ OBHLIADKE technik zhodnotí poškodenie, po ktorej Vám radí poskytneme odhadovaný čas opravy.

V rámci našich služieb servisu okien poskytujeme komplexné riešenia pre rôzne typy okien vrátane plastových, hliníkových a drevených. Naši kvalifikovaní odborníci s bohatými skúsenosťami v oblasti opráv a údržby okien sa starajú o vaše okná s ohľadom na ich špecifické potreby.

Naše služby sú zamerané na kompletný servis vašich okien. Takisto ponúkame aj výmenu skiel, výmenu tesnenia ktoré ochráni pred tepelnými stratami a vlhkosťou. Máme k dispozícií originálne kovanie za dostupne ceny pre všetky druhy okien. Máme velmi dobre skúsenosti aj v oprave vonkajšich žalúzií, vonkajších  roliet a interierových žalúzií.

Dodatočnú zľavu 7% môžete získať ak sa spojíte s rodinou alebo známym a objednáte si hociktorú službu spoločne. Dodatočnú zľavu získate tak isto ak ste náš stály zákazník. Dodatočnú zľavu máte automaticky ak ste dôchodca.

Dodatočnú zľavu 10% môžete získať ak sami zameriate žaluzie alebo siete proti hmyzu alebo hociktorú tieniacu techniku pre Váš domov a mi Vám ju následne prijdeme namontovať. Na infolinke 0917 865 655 Vám presne vysvetlíme ako postupovať. Alebo Vám pošleme postup na zameranie. 

Koľko ušetrím?

0
Pokiaľ platím za kúrenie
0 %
V priemere uniká tepla
0
Ušetrím ročne

Prečo práve my?

Kontaktujte nás

  Okno Servis Group

  Priniesť kvalitné služby za dobrú cenu je pre nás priorita. Spoľahlivo vymeniť alebo opraviť všetko potrebné je to, na čom nám záleží.

  Kontakt

  Kde nás najdete

  Račianská 88B, 831 02 Bratislava 

  Sledujte nás