Nastavenie plastových okien

Nastavenie okien a dverí

Správne nastavenie okna má veľmi veľký vplyv na udržanie teploty a životnosti okna. Správne nastavenie okien je veľmi dôležité, pretože má veľký vplyv na tesnosť a správnu činnosť krídla. Vzhľadom na meniace sa poveternostné podmienky, zmeny teploty a samotnú prevádzku vyžaduje každé okno pravidelnú údržbu. Takáto základná služba zahŕňa nastavenie okien a premazanie, ktoré by sa malo vykonávať aspoň raz ročne. Nastavenie tesnosti okna v závislosti od ročného obdobia 

Každé krídlo má možnosť nastaviť tesnosť v zimno-letnom režime. Vďaka tomu v letných mesiacoch okenné krídlo nebude pevne priľnúť k rámu, čo zabezpečí lepšie vetranie interiéru. Na druhej strane, v zimných mesiacoch bude okno pevnejšie priľnúť k rámu, čo výrazne zvýši tesnosť okna a výrazne zníži tepelné úniky.

Pri nastavovaní okna vám poskytneme krátky návod, ako zmeniť zimno-letnú polohu sami. Týmto spôsobom to budete môcť urobiť sami každý rok! 

Čo obsahuje služba nastavenie okien?

Nastavenie plastových okien, hliníkových a drevených okien, nastavenie plastových dverí, hliníkových a drevených dverí

 • kontrola jednotlivých častí kovania 
 • nastavenie správnej polohy okien alebo dverí
 • nastavenie správneho prítlaku okien čím zlepšíme tesnosť okien
 • kontrola jednotlivých častí kovania
 • premazanie kovania špeciálnym mazivom proti korodovaniu kovania
 • impregnácia tesnenia, služba ktorá je preventívna a odporúča sa na predlženie životnosti tesnenia/po dohode 

Prečo je dôležitý pravidelný servis?

oprava kovania, zlomený pánt dverí

Pri servise okien a dverí sa stretávame s poškodením pantov okien alebo dverí, čo môže mať značný vplyv na vašu bezpečnosť, komfort.Obraz zlomeného pantu dverí môže byť len vrcholom ľadovca. Nepriaznivé poveternostné podmienky, bežné opotrebovanie alebo dokonca drobné poškodenia môžu viesť k zhoršeniu stavu okien a dverí.

V správnom fungovaní okien spočíva odborné nastavenie okien aby sme zaručili ich životnosť. Od drobných opráv, ako je výmena tesnenia okien alebo premazanie pántov, až po väčšie opravy, ako je výmena skiel či okien. Pravidelný servis prispieva k dlhšej životnosti vašich okien a dverí. Investícia do servisu okien a dverí nie je len zachovaní vzhľadu, ide hlavne o zachovanie bezpečnosti.S pravidelnou kontrolou môžete predísť drahým opravám.

servis plastového okna, výmena hrdzavého pántu

Hrdzavé panty okien súvisia s negatívnymi vplyvmi, ktoré môže vlhkosť spôsobiť oknám a dverám. Zhrdzavenie pántu môže byť dôsledkom zlej tesnosti okien. Správne nastavenie okien a dverí zabezpečuje tesnosť a minimalizuje únik tepla či vlhkosti. Profesionálny servis okien a dverí zahŕňa nielen kontrolu a údržbu, ale aj identifikáciu príčin problémov, ako je zhrdzavený pánt okien dverí a ich riešenie.

oprava horného pantu okna

Zlomené kovanie plastového okna môže vzniknúť z rôznych dôvodov, pričom jedným z najčastejších príčin je zlé nastavenie plastových okien a opotrebovanie kovania. Nesprávne nastavenie plastových okien spôsobuje preťaženie alebo neprimeraný tlak na konkrétne časti kovania. Neodborným nastavením alebo servisom môže dôjsť k poškodeniu časti kovania alebo samotného okna.

Ako to u nás prebieha?

Krok 1

Zavoláte nám alebo nám napíšete

Následne Vám spravíme cenovú ponuku na servis alebo tieniacu techniku ,výmenu izolačného skla alebo opravu žalúzií aj sieti proti hmyzu. Neprekvapia Vás ďalšie poplatky, presne viete popredu cenu. Ak je najprv nutná servisná obhliadka po diagnostikovaní poruchy Vám vypočítame cenu. 

Krok 2

Naplánujeme Vám termín

Naše administratívne oddelenie Vám naplánuje temín servisnej obhliadky alebo priamo servisu. Je pre nás priorita aby ste nemuseli čakať preto plánujeme termín do 2 pracovných dní. Ak Vám termín nevyhovuje vieme Vám ho prispôsobiť.

Krok 3

Návšteva technikom

Profesionálny technik Vás navštívi a vykoná servisnú obliadku alebo priamo servis. Zároveň Vám skontroluje stav okien a poučí Vás o údržbe aby Vám okná slúžili čo najdlhšie

Prečo práve my?

O nás

Spoznajte nás a naše služby

Už nejakú dobu sa venujeme servisu okien a dverí, výmene skiel a tieniacej technike. Priniesť kvalitné služby za dobrú cenu je pre nás priorita. Ponúkame odborný servis plastových, hliníkových a drevených okien. Montáž a servis tieniacej techniky zameraním na opravy žalúzií, sieti a vonkajších roliet a skúsenú výmenu skiel pre okná a dvere čím zabezpečujeme optimálne fungovanie vášho domova či obchodného priestoru. Disponujeme originálnymi dielami od výrobcov.

v minulom roku
1350
Dodaných a namontovaných sieti proti hmyzu
v minulom roku
1215+

Namontovaných interiérových a exteriérových žalúzií

v minulom roku
3260
Opravených a servisovaných okien, dverí, žalúzií a roliet

Správne fungujúce okná
sú základom pohodlia

Nastavenie plastových okien je kľúčové pre ich optimálne fungovanie a odstránenie možných problémov. Okná môžu začať zadrhávať z rôznych dôvodov, vrátane zmeny ich polohy kvôli teplu a chladu, či zmene vlastnej konštrukcie. Nastavenie plastových okien zahŕňa správne vyváženie, čím sa zabezpečí ich plynulé otváranie a zatváranie. Pri riešení problémov so plastovými oknami je dôležité mať na pamäti, že včasná údržba a správne nastavenie môžu predísť väčším problémom a nákladným opravám.

Často kladené otázky?

Zavolajte nám alebo nám napíšte a vypočítame Vám cenu na počkanie. Nemusíte sa báť žiadných dodatočných poplatkov. Ak je nutná najprv obhliadka cenu Vám vypočítame ihneď po obhliadke?

Všeobecne platí že servis okien a dverí by sa mal vykonávať každé 3 roky aby zostali okná v dobrom stave a nebola nutná ich výmena. Pri novostavbách sa odporúča urobiť revíziu okien po 1 roku uživania, ohľadom na sadanie stavby. Odporúčame pri náznaku zlého pohybu okien urobiť revíziu okien a tak predísť neskoršej drahšej oprave

Ano servisná obhliadka je uplne zadarmo. Technik po príchode diagnostikuje problém a navrhne možne riešenie. Následne sa vypočíta cena .

Dlžka opravy záleží podla rozsahu prác aké je potrebné urobiť aby boli okná vo výbornom stave. Pri BEZPLATNEJ A NEZÁVÄZNÉJ OBHLIADKE technik zhodnotí poškodenie, po ktorej Vám radí poskytneme odhadovaný čas opravy.

V rámci našich služieb servisu okien poskytujeme komplexné riešenia pre rôzne typy okien vrátane plastových, hliníkových a drevených. Naši kvalifikovaní odborníci s bohatými skúsenosťami v oblasti opráv a údržby okien sa starajú o vaše okná s ohľadom na ich špecifické potreby.

Naše služby sú zamerané na kompletný servis vašich okien. Takisto ponúkame aj výmenu skiel, výmenu tesnenia ktoré ochráni pred tepelnými stratami a vlhkosťou. Máme k dispozícií originálne kovanie za dostupne ceny pre všetky druhy okien. Máme velmi dobre skúsenosti aj v oprave vonkajšich žalúzií, vonkajších  roliet a interierových žalúzií.

Dodatočnú zľavu 7% môžete získať ak sa spojíte s rodinou alebo známym a objednáte si hociktorú službu spoločne. Dodatočnú zľavu získate tak isto ak ste náš stály zákazník. Dodatočnú zľavu máte automaticky ak ste dôchodca.

Dodatočnú zľavu 10% môžete získať ak sami zameriate žaluzie alebo siete proti hmyzu alebo hociktorú tieniacu techniku pre Váš domov a mi Vám ju následne prijdeme namontovať. Na infolinke 0917 865 655 Vám presne vysvetlíme ako postupovať. Alebo Vám pošleme postup na zameranie. 

Kontaktujte nás

  Okno Servis Group

  Priniesť kvalitné služby za dobrú cenu je pre nás priorita. Spoľahlivo vymeniť alebo opraviť všetko potrebné je to, na čom nám záleží.

  Kontakt

  Kde nás najdete

  Račianská 88B, 831 02 Bratislava 

  Sledujte nás