Oprava kovania

Okno už prestalo fungovať tak ako kedysi? Kľúčka sa pretáča, okno vydáva čudné zvuky, nejde dovrieť alebo otvoriť? Pravdepodobne sa nedostatočnou údržbou poškodilo kovanie. Okenné kovanie pri plnení svojich funkcií musí odolávať počas svojej životnosti mechanickým a poveternostným vplyvom. Pri každom otvorení a zatvorení okna odoláva mechanickým vlyvom. Časti kovania sú od výroby ošetrené klzným mazivom. Toto mazivo sa ale časom vytráca, alebo naň sadá prah. V niektorých prípadoch sa stáva, že už pri opravách po montáži okien, sa nepozornosťou murárskych majstrov dostanú do kovania čiastočky omietky, ktoré spôsobujú zadrhávanie. Mechanickým vplyvom odoláva kovanie aj pri zle nastavenom okne, ktoré je napríklad ovisnuté a uzamykací bod nesprávne zachádza za rámový protikus, preto je treba vyvinúť väčšiu silu na kľučku. V tomto prípade je možné zlomenie niektorých častí. 

Ako sa dá opraviť kovanie?

Pri obhliadke Vašich okien, náš technik zistí stav vášho kovania. Po diagnostikovaní chyby je možná výmena jednotlivých pokazených dielov, alebo aj celej sady kovania. Kovanie potrebuje aj svoju bežnú údržbu, ktorá spočíva v tom, aspoň 2 krát ročne očistiť kovanie od prachu, a premazať ho mazacím olejom.

Prečo je dôležitý pravidelný servis?

Pravidelné servisovanie je najlepšie, čo môžete urobiť. Predĺžite životnosť svojich okien a dverí a zaručíte si bezpečné prežívanie v domácnosti. Včas predídete nepríjemnostiam a ušetríte na nákladnej výmene celého okna alebo dverí.

Oprava kovania všetkých druhov okien

Kde pracujeme?

Bratislava a okolie

Pezinok

Malacky

Senec

Potrebujete sa poradiť? Zavolajte na našu infolinku

Každý deň od 07:30 do 22:00

Kontakt

Máte problém so zatvárním okna? Okno nedosadá, zadrháva alebo je nefunkčné?
Alebo si chcete si nechať skontrolovať okná alebo dvere?
Výrobca alebo dodávateľ vašich okien akoby zmizol?
Pravidelné servisovanie plastového okna predĺži funkčnosť a životnosť.
Potrebujete odborne vymeniť izolačné sklá?

Pôsobíme v týchto oblastiach:
Bratislava a okolie, Malacky, Pezinok, Senec

Email:

info@oknoservisgroup.sk

Kontakt:

+421 917 865 655

Adresa:

Račianská 88B
831 02, Bratislava