Oprava plastových okien a dverí

Oprava kovania okien a dverí

Oprava kovania plastových okien a dverí zabezpečujeme promtne v Bratislave a okolí. Kľúčka sa pretáča, okno vydáva čudné zvuky, nejde dovrieť alebo otvoriť? Pravdepodobne sa nedostatočnou údržbou poškodilo kovanie. Okenné kovanie pri plnení svojich funkcií musí odolávať počas svojej životnosti mechanickým a poveternostným vplyvom. Pri každom otvorení a zatvorení okna odoláva mechanickým vplyvom. Časti kovania sú od výroby ošetrené klzným mazivom. Toto mazivo sa ale časom vytráca, alebo naň sadá prah. V niektorých prípadoch sa stáva, že už pri opravách po montáži okien, sa nepozornosťou murárskych majstrov dostanú do kovania čiastočky omietky, ktoré spôsobujú zadrhávanie. Mechanickým vplyvom odoláva kovanie aj pri zle nastavenom okne, ktoré je napríklad ovisnuté a uzamykací bod nesprávne zachádza za rámový protikus, preto je treba vyvinúť väčšiu silu na kľučku. V tomto prípade je možné zlomenie niektorých častí. 

Ako možno účinne opraviť kovanie na okne?

 • Oprava alebo výmena zlomených častí: Ak je kovanie poškodené alebo niektoré jeho časti sú zlomené, môže byť potrebné vykonať výmenu konkrétnych dielov. Profesionálny technik je schopný identifikovať poškodené časti a vykonať ich opravu alebo výmenu podľa potreby. Pri obhliadke Vašich okien zistíme stav vášho kovania. Po diagnostikovaní chyby je možná výmena jednotlivých pokazených dielov, alebo aj celej sady kovania. Kovanie potrebuje aj svoju bežnú údržbu, ktorá spočíva v tom, aspoň 2 krát ročne očistiť kovanie od prachu, a premazať ho mazacím olejom.
 • Opravu plastových okien vieme vykonať všetkých typov okien ale takisto aj na hliníkových a drevených oknách, máme k dispozícií väčšinu kovania priamo od výrobcov a tým Vám vieme zabezpečiť originálne diely s dlhou životnosťou za prijateľné ceny. Neprekvapia nás ani staršie okná kde je dostupnosť dielov obmedzená, vieme Vám vždy zabezpečiť opravu Vašich plastových okien.

Krok 1

Zavoláte nám alebo nám napíšete

Následne Vám spravíme cenovú ponuku na servis alebo tieniacu techniku ,výmenu izolačného skla alebo opravu žalúzií aj sieti proti hmyzu. Neprekvapia Vás ďalšie poplatky, presne viete popredu cenu. Ak je najprv nutná servisná obhliadka po diagnostikovaní poruchy Vám vypočítame cenu. 

Krok 2

Naplánujeme Vám termín

Naše administratívne oddelenie Vám naplánuje temín servisnej obhliadky alebo priamo servisu. Je pre nás priorita aby ste nemuseli čakať preto plánujeme termín do 2 pracovných dní. Ak Vám termín nevyhovuje vieme Vám ho prispôsobiť.

Krok 3

Návšteva technikom

Profesionálny technik Vás navštívi a vykoná servisnú obliadku alebo priamo servis. Zároveň Vám skontroluje stav okien a poučí Vás o údržbe aby Vám okná slúžili čo najdlhšie

Prečo je dôležitý pravidelný servis?

oprava kovania, zlomený pánt dverí

Pri servise okien a dverí sa stretávame s poškodením pantov okien alebo dverí, čo môže mať značný vplyv na vašu bezpečnosť, komfort.Obraz zlomeného pantu dverí môže byť len vrcholom ľadovca. Nepriaznivé poveternostné podmienky, bežné opotrebovanie alebo dokonca drobné poškodenia môžu viesť k zhoršeniu stavu okien a dverí.

V správnom fungovaní okien spočíva odborné nastavenie okien aby sme zaručili ich životnosť. Od drobných opráv, ako je výmena tesnenia okien alebo premazanie pántov, až po väčšie opravy, ako je výmena skiel či okien. Pravidelný servis prispieva k dlhšej životnosti vašich okien a dverí. Investícia do servisu okien a dverí nie je len zachovaní vzhľadu, ide hlavne o zachovanie bezpečnosti.S pravidelnou kontrolou môžete predísť drahým opravám.

servis plastového okna, výmena hrdzavého pántu

Hrdzavé panty okien súvisia s negatívnymi vplyvmi, ktoré môže vlhkosť spôsobiť oknám a dverám. Zhrdzavenie pántu môže byť dôsledkom zlej tesnosti okien. Správne nastavenie okien a dverí zabezpečuje tesnosť a minimalizuje únik tepla či vlhkosti. Profesionálny servis okien a dverí zahŕňa nielen kontrolu a údržbu, ale aj identifikáciu príčin problémov, ako je zhrdzavený pánt okien dverí a ich riešenie.

oprava horného pantu okna

Zlomené kovanie plastového okna môže vzniknúť z rôznych dôvodov, pričom jedným z najčastejších príčin je zlé nastavenie plastových okien a opotrebovanie kovania. Nesprávne nastavenie plastových okien spôsobuje preťaženie alebo neprimeraný tlak na konkrétne časti kovania. Neodborným nastavením alebo servisom môže dôjsť k poškodeniu časti kovania alebo samotného okna.

Recenzie od našich zákazníkov

So službami som bol veľmi spokojný, do 1 dňa prišiel technik opravil poškodené okno.
Karol M.
5/5
Príjemná komunikácia, potrebovala som najprv poradíť či je nutná oprava, všetko my vysvetlil pán cez telefon
Tomaš J.
5/5
Ďakujem firme za výborne odvedenú prácu, zistila som že mi nejdú zatvárať dvere, prišli a všetko expresne opravili
Maria H.
5/5

Oprava kovania okien?

 • Profesionálna oprava kovania okien vykonaná odborníkom účinne rieši problémy, ako je pretáčanie kľučiek, nedostatočné otváranie alebo zatváranie, nečinnosť kovových častí alebo nežiaduce zvuky, ktoré by nemali znieť. Vďaka servisnému prístupu sa sústredíme nielen na odstránenie súčasných problémov, ale aj na preventívne opatrenia, ktoré predchádzajú závažným poruchám.

 • Aj keď sa môže zdať, že je nevyhnutné okná vymeniť, skúsený odborník dokáže posúdiť stav okien a často tak môže ušetriť vaše finančné prostriedky. Kvalitný servis okien a dôkladná oprava plastových okien nielen obnovuje ich funkčnosť, ale tiež zabezpečuje ich dlhšiu životnosť 

Kontaktujte nás

  Okno Servis Group

  Priniesť kvalitné služby za dobrú cenu je pre nás priorita. Spoľahlivo vymeniť alebo opraviť všetko potrebné je to, na čom nám záleží.

  Kontakt

  Kde nás najdete

  Račianská 88B, 831 02 Bratislava 

  Sledujte nás